Muokataan sivua Asukkaat VIP 2021
BBPediasta
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
[[Big Brother VIP 2021|Tällä kaudella]] oli mukana 90 -luvun unohdettuja julkkiksia, sekä tubettajia. | [[Big Brother VIP 2021|Tällä kaudella]] oli mukana 90 -luvun unohdettuja julkkiksia, sekä tubettajia. | ||
[[Tiedosto:Kelly.png|pienoiskuva|BB-Kelly]] | |||
[[Tiedosto:Sara.png|pienoiskuva|BB-Sara]] | |||
Asukkaat kaudella [[Big Brother | Asukkaat kaudella [[Big Brother 2020|2020]]. | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! | ! | ||
! style="font-weight:bold;" |Asukas | ! style="font-weight:bold;" |Asukas | ||
! style="font-weight:bold;" |Kuvaus | ! style="font-weight:bold;" |Kuvaus | ||
!Aloituspaikka | |||
! style="font-weight:bold;" |Status | ! style="font-weight:bold;" |Status | ||
! style="font-weight:bold;" |Saapui taloon | ! style="font-weight:bold;" |Saapui taloon | ||
Rivi 12: | Rivi 14: | ||
! style="font-weight:bold;" |Poistumisen syy | ! style="font-weight:bold;" |Poistumisen syy | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Kati.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Kati]] | ||
| | |MS-tautia sairastava personal trainer-baarimikko | ||
| | |Puu | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |18.10. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Arttu2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Arttu]] | ||
| | |Tuotantoinsinööri (Musiikki-ukko) | ||
| | |Talo | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |29.11. | ||
| | |Häädettiin finaalilähetyksen toisena. | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Sini2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Sini]] | ||
| | |Parittaja | ||
| | |Talo | ||
|Poistunut | |||
|6.9. | |||
|14.9. | |||
|Henkilökohtaiset syyt | |||
(avioerohakemus) | |||
|- | |||
|[[Tiedosto:Joel2020.png|kehyksetön]] | |||
|[[Joel]] | |||
|Sekatyömies, [[Kristian|Kristianin]] ja [[Kimmo|Kimmon]] lapsi. | |||
|Talo | |||
|Siirtyi alakertaan finaalissa | |||
|6.9. | |||
|29.11. | |||
|Voittaja | |||
|- | |||
|[[Tiedosto:Ella2020.png|kehyksetön]] | |||
|[[Ella]] | |||
|Nainen valepuvussa | |||
|Talo | |||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |1.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Minna2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Minna 2020|Minna]] | ||
| | |Suntio | ||
| | |Talo | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |20.9. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
Valehäädettiin mökkiin 13.9. | |||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Sasa2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Sasa]] | ||
| | |Piinaaja | ||
| | |Talo | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |4.10. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Timo2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Timo 2020|Timo]] | ||
| | |Tapaturma-Timo | ||
| | |Talo | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |8.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Paula2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Paula]] | ||
| | |Einstein fangirl | ||
| | |Mökki | ||
| | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |29.11. | ||
| | |Häädettiin finaalilähetyksen ensimmäisenä. | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Roope2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Roope]] | ||
| | |Ihq-homo | ||
| | |Mökki | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |11.10. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Ollipekka2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Olli-Pekka]] | ||
| | |Paskakuski / Asianajaja | ||
| | |Mökki | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
|11 | |28.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Sami2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Sami]] | ||
| | |[https://youtu.be/rlNQc1P0IQc Valtakunnanjohtaja] | ||
| | |Mökki | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |18.10. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Kristiina2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Kristiina]] | ||
| | |Sähköasentaja | ||
| | |Mökki | ||
|Siirtyi alakertaan finaalissa | |||
|6.9. | |||
|29.11. | |||
|Häädettiin finaalilähetyksen kolmantena. | |||
|- | |||
|[[Tiedosto:Niko2020.png|kehyksetön]] | |||
|[[Niko 2020|Niko]] | |||
|Persialainen matto | |||
|Mökki | |||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |27.9. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Tiia2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Tiia]] | ||
| | |Kemiantekniikan tohtori | ||
| | |Mökki | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |13.9. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Marko2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Marko]] | ||
| | |"Yrittäjä" | ||
| | |Mökki | ||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |6.9. | ||
| | |15.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Nona2020.png|vasen|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Nona]] | ||
| | |Levi-muija | ||
| | |Lisäasukas | ||
|Häädetty | |||
|18.10. | |||
|25.10. | |||
|Häätö äänestyksellä | |||
|- | |||
|[[Tiedosto:Marjatta2020.png|vasen|kehyksetön]] | |||
|[[Marjatta]] | |||
|Mummio | |||
|Lisäasukas | |||
|Häädetty | |||
|18.10. | |||
|25.10. | |||
|Häätö äänestyksellä | |||
|- | |||
|[[Tiedosto:Vili202020.png|alt=|vasen|kehyksetön]] | |||
|[[Vili]] | |||
|Monitoimimies | |||
|Lisäasukas | |||
|Häädetty | |Häädetty | ||
| | |18.10. | ||
| | |22.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|- | |- | ||
|[[Tiedosto: | |[[Tiedosto:Julia2020.png|kehyksetön]] | ||
|[[ | |[[Julia]] | ||
| | |Lahkojohtaja | ||
| | |Lisäasukas | ||
| | |Häädetty | ||
| | |18.10. | ||
| | |27.11. | ||
| | |Häätö äänestyksellä | ||
|} | |} | ||